Strona główna » Produkty » Zawiesia dźwigowe » Zawiesia pasowe pętlowe

Zawiesia pasowe pętlowe

Zawiesia pasowe pętlowe wykonane są z taśm poliestrowych. Wykorzystywane są do przenoszenia elementów nie posiadających własnych punktów zaczepowych, poprzez ich częściowe lub całkowite opasanie. Z racji swej elastyczności zawiesia pasowe pętlowe są używane także do przenoszenia elementów delikatnych, wrażliwych na różnego rodzaju otarcia, takich jak np. posiadających powłoki malarskie. Zawiesia pasowe pętlowe są odporne na warunki atmosferyczne oraz na działanie kwasów mineralnych oraz olejów, smarów i benzyn. Wszystkie zawiesia pasowe pętlowe dostępne w naszej ofercie spełniają wymagania normy PN-EN 1492-1.

Zawiesia występują w różnych długościach i wytrzymałościach. Dopuszczalne obciążenie robocze zawiesia pasowego odzwierciedla kolor pasa z jakiego zostało wykonane. Niemniej jednak zawsze należy odczytać wartość DOR z etykiety znamionowej zawiesia.

Zawiesie pasowe pętlowe

Nasza oferta obejmuje zawiesia pasowe pętlowe 1 warstwowe (jednowarstwowe), 2 warstwowe (dwuwarstwowe) i 4 warstwowe (czterowarstwowe), dostępne:

 • w szerokościach taśmy od 30 mm do 300 mm,
 • długościach od 1 m do 10 m oraz 17 m (inne długości na zamówienie),
 • wytrzymałościach od 0,5 tony do 20 ton.

Oczywiście jest możliwość wykonania zawiesi pasowych pętlowych o innych parametrach.

Zawiesie pasowe pętlowe - budowa

Zawiesia pasowe pętlowe, mają postać płaskich pasów wykonanych ze zszytych ze sobą taśm poliestrowych o odpowiedniej szerokości i wytrzymałości. Obydwa końce zawiesia zakończone są pętlami, które mogą być podwieszane na podnośnikach i dźwigach lub przewlekane do stosowania mocowania “na zacisk”. Pętle zawiesia są dodatkowo wzmacniane. Właśnie od tych pętli oraz pasów z jakich są wykonane, zawiesia te nazywane są zawiesiami pasowymi pętlowymi. W zależności od użytej do produkcji szerokości taśmy, zawiesia pasowe pętlowe dostępne są w różnych wytrzymałościach czyli różnych dopuszczalnych obciążeniach roboczych (DOR). Wszystkie elementy zawiesia zszyte są przy użyciu bardzo wytrzymałych nici poliestrowych dzięki którym zawiesia pasowe utrzymują swoja wytrzymałość i trwałość.

Zastosowanie zawiesi pasowych pętlowych

Zawiesia pasowe pętlowe używa się głównie do transportu ładunków przez które można je bezpiecznie przewlec bądź też częściowo lub całkowicie nimi opasać dany element. Oczywiście należy pamiętać aby użyć odpowiedniej liczby zawiesi do transportu danego elementu.

Zawiesia pasowe pętlowe najczęściej wykorzystywane są do transportu palet oraz do przenoszenia ładunków o delikatnej powierzchni narażonych na szczególne uszkodzenia jak np. łodzie, jachty, etc. Są lekkie, poręczne i elastyczne dlatego mogą być wykorzystywane do transportu elementów o wrażliwych powierzchniach, np. z powłokami malarskimi. Zawiesia te mają uniwersalne zastosowanie w wszystkich dziedzinach przemysłu. Niewątpliwymi zaletami jakie posiadają zawiesia pasowe pętlowe jest ich duża nośność przy jednocześnie niskiej wadze. Dodatkowym atutem jest to, że nie uszkadza ono delikatnych ładunków i zachowuje wysoką odporność na tarcie. Ponadto zawiesie pasowe pętlowe nie rdzewieje, jest wygodne w składowaniu i jednocześnie wykazuje długą żywotność.

Wytrzymałość zawiesi pasowych pętlowych - dopuszczalne obciążenie robocze (DOR/WLL)

Dopuszczalne obciążenie robocze (DOR/WLL) czyli tzw. wytrzymałość zawiesi pasowych pętlowych, dostępnych standardowo w naszej ofercie, wynosi od 0,5 tony do 20 ton. Wytrzymałość zawiesia, oprócz materiału z którego jest ono wykonane, jego grubości czy szerokości, zależna jest także od takich czynników jak sposób jego mocowania czy kąty pracy jego pracy. Co prawda kolor może odzwierciedlać wytrzymałość zawiesia, jednakże wartość dopuszczalnego obciążenia roboczego (WLL) należy każdorazowo ustalić przed użyciem zawiesia. Dane te można odczytać z etykiety zawiesia. Tym samym ważne jest aby zawiesie posiadało etykietę z czytelnymi danymi.

Zestawienie parametrów zawiesi pasowych pętlowych:

Zawiesia 1-warstwowe:

Zawiesia pasowe pętlowe 1 warstwowe

Zawiesia 2-warstwowe:

Zawiesia pasowe pętlowe 2 warstwowe

Zawiesia 4-warstwowe:

Zawiesia pasowe pętlowe 4 warstwowe

Bezpieczeństwo zawiesi pasowych pętlowych

Jak każde zawiesie także zawiesia pasowe pętlowe często pracują w trudnych warunkach. Dodatkowo, w przypadku eksploatowania ich w bezpośrednim sąsiedztwie znajdujących się ludzi, powinno im się stawiać najwyższe wymagania dotyczące bezpieczeństwa. Poprzez to mamy pewność, że bezpieczeństwo ludzi oraz przenoszonych elementów będzie zachowane. Dobre zawiesie pasowe to oczywiście tylko jedna składowa bezpieczeństwa jego użytkowania. Bezpieczeństwo to zależy także od poprawnej eksploatacji zawiesia czy warunków jego przechowywania. Wszystkie oferowane przez nas zawiesia pasowe pętlowe są zgodne z normą PN-EN 1492-1.

Kupując u nas zawiesia pasowe pętlowe zyskujesz:

Zawiesia pasowe pętlowe w naszej ofercie

W naszej standardowej ofercie znajdują się następujące zawiesia pasowe pętlowe w podziale na dopuszczalne obciążenie robocze (DOR/WLL):

 • zawiesia pasowe pętlowe 1 warstwowe: 0,5t; 1t; 1,5t; 2t; 2,5t; 3t; 4t; 5t
 • zawiesia pasowe pętlowe 2 warstwowe: 1t; 2t; 3t; 4t; 5t; 6t; 8t; 10t
 • zawiesia pasowe pętlowe 4 warstwowe: 2t; 4t; 6t; 8t; 10t; 12t; 16t
Zawiesia pasowe pętlowe
Dane techniczne:
 • Dopuszczalne obciążenie robocze – DOR/WLL: 0,5 tony – 20 ton
 • Długość zawiesia: od 1 m do 10 m + 17 m (inne dostępne na zamówienie)
 • Szerokości: od 30 mm do 300 mm
 • Ilość warstw: 1 lub 2 lub 4
 • Materiał: poliester (PES)
 • Temperatura pacy: -40°C – 100°C
 • Współczynnik bezpieczeństwa: 7:1
 • Gwarancja: 12 mies.
 • Zgodność: norma PN-EN 1492-1, CE
 • Data produkcji: bieżąca

Wykonujemy także nietypowe zawiesia pasowe pętlowe!

Jeśli poszukujesz zawiesia pasowego pętlowego o innych parametrach kontaktuj się z nami. Zamówienia takie realizujemy średnio w 3 dni robocze.

Nie znalazłeś czego szukasz?

Napisz w formularzu obok, czego potrzebujesz.
Realizujemy także zamówienia nietypowe i niestandardowe.

Możesz także do nas zadzwonić w tej sprawie:


+48 518 711 647

lub wysłać e-mail:


biuro@pasy-transportowe.eu