Strona główna » Produkty » Pasy transportowe » Szelki do pasów do lawet

Szelki do pasów do lawet

Szelki do pasów do lawet, znane także jako szelki lawetowe, szelki do lawet, szelki do pasów, to fragment pasa mocującego zakończonego z obu stron specjalnymi “uszami”. To właśnie szelki do pasów w komplecie z dwuczęściowym pasem transportowym z napinaczem stanowią zamiennik pasa do lawet trzypunktowego. W odróżnieniu od niego, szelki do pasów do lawet wraz z dwuczęściowym pasem transportowym umożliwiają nieco inny sposób mocowania koła przewożonego na lawecie pojazdu. Szelka do pasów do lawet jest odpowiednio przewlekana przez dłuższą cześć pasa mocującego koło, a całość jest napinana przez drugą część pasa transportowego z napinaczem. Do mocowania potrzebne są dwa punkty podłoża (platformy lawety) o które zaczepia się haki, a nie trzy jak w przypadku pasa trzypunktowego.

Szelki do pasów do lawet w naszej ofercie dostępne są dla:

 • wytrzymałości: 2500/5000daN (2,5/5 ton);
 • szerokości pasa 50 mm;
 • długości 0,4 m i 0,5 m.

Występują w wersji standardowej i ze wzmocnionymi uszami.

Szelka do pasa do lawety

Szelki do pasów do lawety - alternatywne nazwy

Podobnie jak szereg innych produktów także szelki do pasów do lawet mogą występować pod różnymi nazwami. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze z nich:

 • szelki lawetowe,
 • szelki do pasów,
 • szelki do lawet.

Szelki do pasów do lawet - zastosowanie

Szelki do pasów do lawet w połączeniu z pasem transportowym z napinaczem mają tylko jedno zastosowanie, a mianowicie mocowanie koła przewożonego pojazdu do platformy lawety.
Rekomendowane do:

 • mocowanie samochodów do lawety (przy użyciu pasa transportowego)

Kupując u nas szelki do pasów do lawet zyskujesz:

Szelka do pasa do lawety wzmocniona 2,5 tony / 5 ton (2500/5000 daN) - 50 mm

Szelki do pasów do lawet wzmocnione 2,5 tony / 5 ton, o szerokości taśmy 50 mm znajdują zastosowanie, w połączeniu z pasem transportowym z napinaczem, w takich dziedzinach jak mocowanie samochodu na lawecie.

Szelka do pasa do lawety wzmocniona
Dane techniczne:
 • Dopuszczalne obciążenie – LC – układ prosty/opasanie: 2500/5000 daN (2,5/5,0 ton)
 • Szerokość taśmy: 50 mm
 • Długości: 0,4 m; 0,5 m
 • Możliwe zakończenia: 2 x wzmocnione ucho
 • Materiał: PES (poliester)
 • Temperatury pracy: -40ºC – 100ºC
 • Maksymalna rozciągliwość: ≤ 7%
 • Gwarancja: 12 mies.
 • Zgodność: norma PN-EN 12195-2

Szelka do pasa do lawety 2,5 tony / 5 ton (2500/5000 daN) - 50 mm

Szelki do pasów do lawet 2,5 tony / 5 ton, wykonane z taśmy 50 mm stosuje się wraz z pasem transportowym z napinaczem do mocowania pojazdu przewożonego na lawecie.

Szelka do pasa do lawety
Dane techniczne:
 • Dopuszczalne obciążenie – LC – układ prosty/opasanie: 2500/5000 daN (2,5/5,0 ton)
 • Szerokość taśmy: 50 mm
 • Długości: 0,4 m; 0,5 m
 • Możliwe zakończenia: 2 x ucho
 • Materiał: PES (poliester)
 • Temperatury pracy: -40ºC – 100ºC
 • Maksymalna rozciągliwość: ≤ 7%
 • Gwarancja: 12 mies.
 • Zgodność: norma PN-EN 12195-2

Sposoby mocowania samochodu na lawecie

Samochód na lawecie można mocować co najmniej trzema różnymi sposobami. Można wykorzystać do tego celu dedykowany trzypunktowy pas transportowy do lawety, pas z pętlą lub szelki do pasa do lawety i pas transportowy z napinaczem. Poniżej prezentujemy te sposoby mocowania.

Mocowanie za pomocą szelki do pasa do lawety i pasa mocującego z napinaczem

Mocowanie koła przy użyciu szelki do pasa i pasa mocującego z napinaczem polega na częściowym opasaniu koła długą częścią pasa transportowego, zaczepioną uprzednio hakiem w platformie lawety. Ta część pasa opasuje koło w poziomie, ponad półosią i przewlekana jest poprzez szelkę do pasów do lawet, tak aby dokonać całkowitego opasania koła w poziomie. W dalszej kolejności łączy się tę część pasa z częścią krótką pasa transportowego, zaczepioną uprzednio w platformie lawety i dźwignią napinacza pasa dokonuje się naprężenia pasa.

Do tego sposobu mocowania możemy wykorzystać także pas transportowy do lawet z którego uprzednio usuniemy dodatkowy (ruchomy) hak oraz osłonę pasa lub gumowe kostki.

Potrzebne elementy do wykonania tego mocowania jak szelki do pasa do lawety oraz pasy transportowe z napinaczem są do nabycia w naszym sklepie.

Szelka do pasa do lawety - mocowanie
 1. platforma lawety
 2. część długa pasa transportowego
 3. szelka do pasa do lawet
 4. napinacz pasa
 5. część krótka pasa transportowego

Mocowanie za pomocą pasa do lawety trzypunktowego

Kolejny sposób mocowania samochodu na lawecie może być wykonany przy pomocy czterech sztuk pasów transportowych do lawety z napinaczem. Parametry pasów do lawety są szczegółowo przedstawione na dedykowanej im stronie i można je nabyć w naszym sklepie. W tym przypadku mocowanie koła samochodu jest wykonywane poprzez opasanie jego opony częścią długą pasa transportowego do lawety, po części jej obwodu i przymocowanie go dwoma hakami do platformy lawety. Gumowe kostki jakie znajdują się na pasie powinny opierać się na oponie aby zminimalizować ryzyko zsunięcia się z niej pasa do lawety. Następnie po połączeniu z częścią krótką pasa 3 punktowego, którego hak uprzednio został zamocowany do platformy lawety, następuję napięcie pasa poprzez dźwignię napinacza. Efektem jest unieruchomienie koła przewożonego pojazdu.

Pas do lawety 3 punktowy - mocowanie
 1. platforma lawety
 2. haki pasa transportowego
 3. kostki gumowe
 4. część długa pasa transportowego
 5. napinacz pasa
 6. część krótka pasa transportowego

Mocowanie przy pomocy pasa do holownika z pętlą

Mocowanie koła pojazdu przewożonego na holowniku czy lawecie może być wykonane przy pomocy czterech sztuk pasów transportowych do lawety z pętlą. Ich właściwości są szczegółowo przedstawione na dedykowanej im stronie i można je oczywiście nabyć w naszym sklepie. Mocowanie koła samochodu przy pomocy pasów z pętlą jest wykonywane poprzez poziome opasanie koła pojazdu pętlą, powstałą po przełożeniu taśmy pasa przez ogniwo typu “delta” znajdujące się na drugim jej końcu. Tak wykonane opasanie taśmą jest łączone z napinaczem, którego obrotowy hak został zamocowany do platformy holownika. Unieruchomienie koła powstaje na skutek naprężenia całości dźwignią napinacza.

Pas do lawety, holownika z pętlą - mocowanie
 1. platforma lawety/holownika
 2. pas transportowy do holownika z pętlą
 3. napinacz ze zintegrowanym hakiem obrotowym

Szukasz innych pasów?

Wykonujemy także nietypowe szelki do pasa do lawety!

Jeśli poszukujesz szelki do pasa do lawety, o innych parametrach skontaktuj się z nami. Zamówienia takie realizujemy średnio w 3 dni robocze.

Nie znalazłeś czego szukasz?

Napisz w formularzu obok, czego potrzebujesz.
Realizujemy także zamówienia nietypowe i niestandardowe.

Możesz także do nas zadzwonić w tej sprawie:


+48 518 711 647

lub wysłać e-mail:


biuro@pasy-transportowe.eu