Strona główna » Produkty » Akcesoria do pasów

Akcesoria do pasów

W naszej ofercie znajdziesz duży wybór akcesoriów do pasów transportowych (pasów mocujących). Jeśli wiesz jakie akcesoria Cię interesują, to zapraszamy do naszego sklepu z akcesoriami do pasów! Na pewno znajdziesz tutaj to czego potrzebujesz!

Jeżeli natomiast nie jesteś do końca pewien jakie akcesoria do pasów są Ci potrzebne, poniżej w krótki i przystępny sposób prezentujemy poszczególne grupy akcesoriów zabezpieczających ładunek, dostępnych ofercie naszego sklepu. Jeśli chcesz możesz także od razu skontaktować się z nami.

Akcesoria do pasów - zastosowanie

Akcesoria do pasów transportowych czy pasów mocujących pełnią podwójną rolę ochronną.

Po pierwsze, zabezpieczają pasy przed przedwczesnym zużyciem i uszkodzeniem, dzięki czemu mogą one dłużej pełnić swoją rolę w zabezpieczaniu ładunku podczas transportu.

Po drugie, akcesoria do pasów pełnią rolę ochronną dla zabezpieczonego pasami mocującymi ładunku, zabezpieczając go przed niekorzystnym działaniem sił pasów transportowych.

Każdy ładunek zabezpieczony pasami ulega większym lub mniejszym przechyłom czy mikro przesunięciom, działając tym samym na zabezpieczający go pas ze zmiennymi siłami. Wzajemne oddziaływanie ładunku i mocującego go pasa transportowego w przypadku braku użycia odpowiednich akcesoriów do pasów mocujących, doprowadziłoby do stopniowego lub natychmiastowego uszkodzenia pasa oraz przewożonego ładunku.

Akcesoria do pasów, np. takie jak kątowniki ochronne i rękawy ochronne sprawiają, że pasy transportowe ulegają wolniejszemu zużyciu, a na zabezpieczony pasami mocującymi ładunek, siły pasa nie oddziałują miejscowo tylko zostają częściowo rozłożone.

Rękaw ochronny pasa
Narożnik ochronny pasa

Nasza oferta akcesoriów do pasów

W naszej ofercie akcesoriów do pasów znajdziecie Państwo narożniki ochronne (kątowniki ochronne) oraz rękawy ochronne (osłony, ochrony) na pasy.

Narożniki ochronne można dobrać pod kątem wytrzymałości oraz rozmiaru pasa mocującego pod który mają być one zastosowane.

Rękawy ochronne na pasy transportowe, czyli tzw. ochrony na pasy można dobrać pod kątem tego czy mają jedynie chronić pas przed przetarciem, czy także przed jego przemieszczeniem (np. rękaw ochronny z tzw “trawką” do pasów do lawet).

Poniżej przedstawiamy krótkie charakterystyki poszczególnych grup akcesoriów do pasów dostępnych w naszym sklepie. Przy każdej grupie umieściliśmy dwa odsyłacze. Pierwszy, który przenosi na stronę ze szczegółowymi informacjami o kątowniku lub rękawie ochronnym oraz drugi, który przeniesie Państwa do danej kategorii w naszym sklepie, gdzie można dokonać ich zakupu.

Narożniki ochronne pasów (kątowniki ochronne pasów)

Narożniki ochronne do pasów (kątowniki ochronne do pasów) to jedno z najtańszych i najpopularniejszych zabezpieczeń pasów transportowych na rynku. Narożniki wykonane są z tworzywa sztucznego o odpowiedniej wytrzymałości. Aby móc poprawnie użyć narożnika ochronnego do pasa mocującego (kątownika ochronnego do pasa), należy go poprawnie dobrać zarówno do szerokości pasa jak i do siły nacisku jaką ma wytrzymać. Narożniki ochronne do pasów (kątowniki ochronne do pasów) stosowane są w przypadku mocowania przez opasanie, na obrzeżach mocowanego ładunku.

  • Nazewnictwo: Narożnik ochronny do pasa
  • Nazwy alternatywne: kątownik ochronny pasa mocującego, narożnik ochronny pasa transportowego, narożnik ochronny pasa mocującego, ochraniacz pasa mocującego
  • Przykładowe zastosowanie: zabezpieczenie pasa przed uszkodzeniem, zabezpieczenie ładunku przed uszkodzeniem
  • Rozmiary: kątownik 60 mm, kątownik 90 mm, kątownik XL

Rękawy ochronne pasów

Rękawy ochronne do pasów (ochrony pasów, ślizgi pasów transportowych) to kolejny element pomagający zabezpieczyć pas przed przetarciem. Jest to jeden z najtańszych i najpopularniejszych elementów zabezpieczeń pasów transportowych. Podobnie jak taśma pasa, także i rękawy ochronne do pasów wykonane są z poliestru. Taśma pasa umieszczona w rękawie ochronnym jest odizolowana od bezpośredniego działania powierzchni ładunku, a tym samym od czynników które mogłyby wpływać na jej przedwczesne uszkodzenie lub zniszczenie. Rękawy ochronne do pasów (ślizgi pasów, ochrony pasów) stosowane są w przypadku stosowania mocowania przez opasanie, w miejscach styku z zabezpieczanym ładunkiem.

  • Nazewnictwo: Rękaw ochronny do pasa
  • Nazwy alternatywne: ochrona pasa, ślizgi pasów, ochraniacze pasa transportowego
  • Przykładowe zastosowanie: zabezpieczenie pasa przed uszkodzeniem, zabezpieczenie ładunku przed uszkodzeniem, zabezpieczenie pasa do lawet przed zsunięciem z opony
  • Długości: rękaw ochronny 0,5 m; rękaw ochronny 0,7 m

Wykonujemy także nietypowe akcesoria do pasów transportowych

Realizujemy zamówienia nietypowe i indywidualne!

Jeżeli nie znalazłeś poszukiwanego akcesoria do pasa lub chcesz wykonać nietypowe akcesoria z taśmy poliestrowej zabezpieczające pasy, jesteśmy w stanie wykonać praktycznie wszystkie te produkty w terminie ok. 3 dni roboczych!

Nie znalazłeś czego szukasz?

Napisz w formularzu obok, czego potrzebujesz.
Realizujemy także zamówienia nietypowe i niestandardowe.

Możesz także do nas zadzwonić w tej sprawie:


+48 518 711 647

lub wysłać e-mail:


biuro@pasy-transportowe.eu