Strona główna » Produkty » Akcesoria do pasów » Narożniki ochronne pasów

Narożniki ochronne pasów

Narożniki ochronne pasów (kątowniki ochronne do pasów) są jednymi z najpopularniejszych i najtańszych zabezpieczeń pasów transportowych przed przetarciem lub przerwaniem. Aby narożniki ochronne pasów mocujących należycie spełniały swoje zadanie powinny być wykonane z materiału o odpowiedniej wytrzymałości. Należy także pamiętać aby je właściwie dobrać, zarówno do szerokości pasa transportowego jak i do siły nacisku jaką wywiera. Narożniki ochronne do pasów (kątowniki ochronne do pasów) należy stosować w przypadku mocowania przez opasanie. Stosuje się je na obrzeżach mocowanego ładunku.

Narożniki ochronne pasów - alternatywne nazwy

Podobnie jak wiele innych produktów także narożniki ochronne do pasów mogą występować pod różnymi nazwami. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze z nich:

 • kątowniki ochronne do pasów mocujących,
 • narożniki ochronne do pasów,
 • ochraniacze pasów.

Zastosowanie narożników ochronnych pasów

Jak już wcześniej wspomniano narożniki ochronne do pasów przeznaczone są do ochrony pasów mocujących przed przedwczesnym zniszczeniem oraz ładunku przed uszkodzeniem w wyniku działania na niego sił pasa mocującego.
Rekomendowane do:

 • ochrona pasa transportowego przed przetarciem,
 • ochrona pasa przed przerwaniem,
 • ochrona ładunku przed nadmiernym działaniem sił pasa mocującego.

Kupując u nas narożniki ochronne zyskujesz:

Narożnik ochronny pasa, 60 mm (kątownik ochronny pasa, 60 mm)

Narożnik ochronny pasa, 60 mm (kątownik ochronny 60 mm pasa) stosuje się do zabezpieczania pasów o szerokości taśmy 50 mm przed przetarciem i rozerwaniem. Wszystkie pasy transportowe z napinaczem, których używa się do zabezpieczania ładunku mocowaniem przez opasanie, należy chronić w punktach styku z zabezpieczanym ładunkiem właśnie przy użyciu narożników ochronnych do pasa. Narożnik ochronny pasa posiada ograniczniki zapobiegające bocznemu zsuwaniu się pasa. Ten typ narożnika ochronnego pasa jest narożnikiem przewlekanym z nacięciem. Oznacza to, że można przez specjalnie wykonane w nim otwory przewlec pas transportowy. Można tego dokonać poprzez specjalne nacięcie, nawet kiedy pas transportowy opasa już ładunek ale nie został jeszcze naprężony. Narożnik ochronny pasa jest odporny na działanie warunków atmosferycznych.

Narożnik ochronny pasa
Dane techniczne:
 • Przeznaczony do pasów o szerokości taśmy: 50 mm
 • Materiał: tworzywo sztuczne
 • Gwarancja: 12 mies.

Narożnik ochronny XL pasa (kątownik ochronny XL pasa)

Narożnik ochronny XL pasa (kątownik ochronny XL pasa) XL stosuje się do zabezpieczania pasów o szerokości taśmy 50 mm przed przetarciem, naderwaniem i rozerwaniem pasa. W przypadku stosowania mocowania przez opasanie, należy zastosować właśnie narożniki ochronne do pasów na punktach ich styku z ładunkiem. Oferowane narożniki ochronne do pasów posiadają boczne ograniczniki zapobiegające zsuwaniu się pasa i są dodatkowo wzmocnione. Jest to narożnik pełny (nieprzewlekany) czyli podkłada się go bezpośrednio pod pas transportowy, kiedy ten opasa już ładunek ale nie jest jeszcze naprężony. Narożniki są odporne na warunki klimatyczne.

Narożnik ochronny pasa XL
Dane techniczne:
 • Przeznaczony do pasów o szerokości taśmy: 50 mm
 • Materiał: tworzywo sztuczne
 • Gwarancja: 12 mies.

Narożnik ochronny pasa, 90 mm (kątownik ochronny pasa, 90 mm)

Narożnik ochronny pasa, 90 mm (kątownik ochronny pasa, 90 mm) stosuje się do zabezpieczania pasów o szerokości taśmy 75 mm przed działaniem niekorzystnych czynników jak przetarcie i rozerwanie pasa. Jeżeli stosujemy mocowanie ładunku przez opasanie pasem transportowym z napinaczem, wówczas należy chronić pas mocujący w punktach styku z ładunkiem poprzez użycie właściwych narożników ochronnych pasa. Oferowane narożniki ochronne do pasów posiadają boczne ograniczniki zapobiegające zsuwaniu się pasa. Jest to narożnik ochronny pasa transportowego przewlekanym z nacięciem. Tym samym można przez niego przewlec taśmę pasa transportowego. Można to wykonać poprzez specjalne nacięcie, kiedy pas transportowy opasa już ładunek ale nie został jeszcze naciągnięty. Narożniki ochronne pasów są odporne na działania warunków atmosferycznych.

Narożnik ochronny pasa 90mm
Dane techniczne:
 • Przeznaczony do pasów o szerokości taśmy: 75 mm
 • Materiał: tworzywo sztuczne
 • Gwarancja: 12 mies.